Waydoo – auto rozładowanie i zdrowe ładowanie

bateria Waydoo Flyer One używana

Wstęp

Jako kontynuacja wpisu wcześniejszego dotyczącego ogólnych warunków przechowywania baterii, w dzisiejszym wpisie skupię się na baterii Waydoo.

Automatyczne rozładowanie baterii.

W bateriach Waydoo mamy możliwość włączenia trybu samo rozładowania, dzięki temu otrzymujesz zimowy spokój. Automatyczne rozładowywanie baterii pozwoli na utrzymanie jej w dobrej kondycji, nawet podczas zimowego okresu leżakowania.

Automatyczna aktywacja.

Podłącz baterię do ładowarki, aktywuj ładowanie, dzięki temu doprowadzisz do wypełnienia baterii energią. Dzięki temu po skończonym procesie ładowania, ładowarka poinformuje baterię o konieczności włączenia trybu rozładowywania do 70%. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że nie zostawimy w pełni naładowanej baterii na długi czas.

Ręczna aktywacja.

Zależnie od wersji, może zaistnieć sytuacja, że będziesz musiał uruchomić lub zmienić tryb automatycznego rozładowania. Tutaj z pomocą przychodzi przycisk zasilania (włącznik). Niezależnie od tego czy masz przycisk baterii fizyczny, czy magnetyczny, sekwencja będzie wyglądała tak samo.

Bateria nie może być podłączona do ładowarki, ani do deski.
Wciśnij 4 razy krótko i raz przytrzymaj długo włącznik baterii, dzięki temu uzyskasz miganie diody.
Jedno mignięcie diody oznacza tryb automatycznego rozładowania do 70%, natomiast dwa mignięcia oznaczają tryb rozładowania do 30%

Tryb zdrowego ładowania.

Kolejnym kluczem do utrzymania Twojej baterii w zdrowiu, to tryb bezpiecznego ładowania, polega to na ograniczeniu maksymalnego poziomu jednokrotnego naładowania do 80%. Oznacza to, że kolejnym razem uruchamiając cykl ładowania naładujesz baterię do 100%.

Uruchomienie zdrowego ładowania.

Podczas normalnego trybu ładowania, wykonaj 5 krótkich aktywacji przycisku włącznika (fizyczny i magnetyczny). Zostaniesz poinformowany o włączeniu trybu zdrowego ładowania poprzez miganie od środka do zewnątrz wskaźnika naładowania baterii.