Na miejsca, gotowi, start!

Na miejsca, gotowi, start!

Na miejsca, gotowi, start! Ważne, by dobrze zacząć!

Na samym początku trzeba położyć się na desce z napędem elektrycznym. Upewnijcie się, że przód pozostanie nad wodą. Optymalny start dla początkującego (ponieważ doświadczeni użytkownicy mogą zacząć od razu na stojąco) wygląda następująco – na marginesie, tej techniki można użyć do wszystkich desek surfingowych napędzanych benzyną:

1) Stań bokiem do Jet boarda lub jeśli jesteś w głębokiej wodzie, podpłyń po prostu obok deski.

2) W momencie rozpoczęcia pływania, po prostu wskakujesz na nią całym ciałem, siadasz lub kładziesz się tak aby Twój tułów i nogi były na środku deski.

3) Przyciśnij przycisk gazu i zacznij płynąć.

4) Gdy masz już w miarę stabilną pozycję i czujesz się bezpiecznie, możesz w łatwy sposób z zamachem podciągnąć obie nogi, tak abyś usiadł klęcząc na kolanach. Od tego momentu nie pozostało już wiele, aby stanąć.

5) Jeśli będziesz się czuć już bezpiecznie na kolanach, weź nogę, która podczas stania będzie w tyle i ustaw ją bardziej z tyłu. Zwróć uwagę na to, że nadal trzymasz ciężar ciała na przodzie. Jeśli przerzucisz większość ciężaru bezpośrednio na tylną nogę, jet board może się zatrzymać lub nie będziesz mógł go porządnie kontrolować.

6) Ustaw z przodu przednią nogę i tylko wtedy, gdy będziesz pewien, że masz ciężar ciała rozłożony na obydwie nogi, wyprostuj się. Od teraz możesz powiedzieć: Born for Fun!!!